Okrsková hasičská soutěž Nové Dvory 2019

Název

Popis

11.5.2019 Hasiči z Nových Dvorů přivítali družstva okrsku
NOVÉ DVORY Sbor dobrovolných hasičů Nové Dvory uspořádal v sobotu 11. května u příležitosti 111. výročí svého založení pod záštitou senátora Jiřího Buriana okrskovou hasičskou soutěž v požárním sportu. Představily se hasičské sbory – Nové Dvory, Sedlec, Prčice, Kvasejovice, Vrchotice, Chotětice, Sušetice, Uhřice, Divišovice, Měšetice a Přestavlky. Na start vyslaly 23 družstev, která soutěžila v pořadové přípravě, překážkovém běhu a v královské disciplíně – požárním útoku. Starosta místního sboru Vladimír Panec přivítal čestné hosty - senátora Josefa Buriana, starostku města Sedlec-Prčice Miroslavu Jeřábkovou a starostu okrsku Josefa Zavadila. Seznámil přítomné s významnými událostmi v historii novodvorských hasičů. Soutěžní klání zahájil velitel soutěže Tomáš Seidel, který představil hlavního rozhodčího soutěže Ladislava Sovu z Okresního sdružení hasičských sborů Benešov. Regulérnost byla zajištěna elektrickou časomírou poskytnutou SDH Prčice. Průběžné výsledky jednotlivých kategorií pro diváky i soutěžící zveřejňoval na vývěsní tabuli Martin Chocholoušek. Celou soutěž uváděl a skvělou atmosféru vytvářel moderátor Petr Mandík. Milým překvapením byly ukázky požárního útoku v podání mladých hasičů z hasičského sboru Sedlec a Kvasejovice. Vítězem okrskové hasičské soutěže v kategorii muži do 35 let se stalo družstvo SDH Sedlec (Kolibříci), druhé místo získalo družstvo SDH Vrchotice a na třetí příčce se umístilo družstvo SDH Nové Dvory. Výsledky kategorie muži nad 35 let: 1. SDH Prčice II., 2. SDH Sedlec, 3. SDH Kvasejovice. Výsledky kategorie muži nad 50 let: 1. SDH Sedlec, 2. SDH Nové Dvory. Ženy do 30 let: 1. SDH Sedlec, 2. SDH Vrchotice, 3. SDH Nové Dvory. Ženy nad 30 let: 1. SDH Sedlec, 2. SDH Chotětice. Vítězem překážkového běhu mužů na 100 metrů se stal Filip Hulan z družstva SDH Kvasejovice. Vítězství v překážkovém běhu žen na 100 metrů získala Nikola Kadlecová startující za družstvo SDH Sedlec. Během okrskové soutěže se několikrát obratem změnilo počasí – slunečno, zataženo, déšť.